Our range of products include chilli processing unit, fully automatic spice processing plant, fully automatic turmeric grinding plant and chilli grinding plant.
Get Latest Price
| Type of Machine | ASM |
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Motor Power | 50 |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Capacity | 250 kg to 2000kg per hr |
₹ 1400000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 Kg/hr |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Power (hp) | 20 HP |
| Voltage | 440 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Brand | Yagnm |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Material | MS,SS,etc |
Minimum order quantity: 1 Piece
Yagnm Industries Pvt Limited Is one Of The Leading Manufacturer and Supplier Of Fully Automatic Spice Processing Plant
₹ 864000 / piece Get Latest Price
| Capacity | 25-30 Kg/hr |
| Motor Power | 5 HP |
| Usage/Application | Turmeric Grinding |
| Brand | Yagnm |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Model Number | ASM-MS05 |
| Phase | Three Phase |
| Rotor Diameter | 250 mm |
| Chamber Width | 130 mm |
| Machine Speed | 2880 RPM |
Yagnm Industries Pvt Limited Is one Of The Leading Manufacturer and Supplier Of Fully Automatic Turmeric Grinding Plant
₹ 2500000 / Piece Get Latest Price
| Electricity Connection | Three Phase |
| Capacity | 100-250 Kg/hr |
| Brand | Yagnm |
| Motor Power | 5 HP |
| Usage/Application | Chilli Grinding |
| Voltage | 220-440 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
Mr. Suyash Kalaskar (Managing Director)
Yagnm Industries Private Limited
Plot No B-40, Yagnam Pulverizer Pvt Ltd, TTC Midc -Digha
Airoli, Navi Mumbai - 400708, Thane, Maharashtra, India