₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50Lliter to 5000 Liter |
| Design Type | Standard, Customized |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Power | 5 HP TO 25 HP |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 220000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 to 5000 L |
| Model Name/Number | RB-5000 |
| Material | MS/SS304/SS316/SS316L |
| Shape | U |
| Powder Mixing | Powder |
| Phase | 3 |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50Lliter to 5000 Liter |
| Model Name/Number | Industrial Ribbon Blender |
| Usage/Application | Industrial |
| Design Type | Standard, Customized |
| Automation Grade | Automatic |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Brand | YAGNM |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Model Name/Number | RB-500 |
| Capacity | 500 Ltr To 3000 Ltd |
| Design Type | Standard, Customized |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 160000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 to 5000 L |
| Material | MS/SS304/SS316/SS316L |
| Shape | U |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ltr to 5000 ltr |
| Usage/Application | Pharma |
| Material | MS/SS |
| Shape | U |
| Automation Grade | Automatic |
| Manufactured By | YAGNM |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 110000 / piece Get Latest Price
| Capacity | 50 to 5000 L |
| Model Name/Number | RB-5000 |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS/SS304/SS316/SS316L |
| Shape | U |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 piece
₹ 195000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ltr to 5000 ltr |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS/SS |
| Shape | U |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 kg to 5000 kg |
| Material | SS316L |
| Shape | U |
| Powder Mixing | SALT |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Material of Construction | ss ms |
| Capacity | 50 to 5000 L |
| Material | MS/SS304/SS316/SS316L |
| Shape | U |
| Automation Grade | Automatic |
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50-100 Kg/hr |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Yagnm |
₹ 190000 / piece Get Latest Price
| Model Name/Number | RB-500 |
| Capacity | 50 to 5000 L |
| Brand | YAGNM |
| Usage/Application | Pharma |
| Material | SS304/SS316/SS316L |
| Shape | U Shape |
| Powder Mixing | Powder |
| Design Type | Customized |
| Phase | 3 |
| Automation Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 piece
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 to 5000 L |
| Model Name/Number | RB-5000 |
| Material | MS/SS304/SS316/SS316L |
| Shape | U |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50-100 Kg/hr |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Brand | Yagnm |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Motor Power | HP |
Mr. Suyash Kalaskar (Managing Director)
Yagnm Industries Private Limited
Plot No B-40, Yagnam Pulverizer Pvt Ltd, TTC Midc -Digha
Airoli, Navi Mumbai - 400708, Thane, Maharashtra, India