₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | More Than 50 TPH |
| Automation Grade | Automatic |
| Grinding Material | Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| For More Info | Kindly Connect |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 190000 / PIECE Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Motor Type | 10 HP |
| Design Type | Customised |
| Capacity | 50 kg to 2000 kg per hr |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Machine Capacity | 50 KG to 2000 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 PIECE
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Type Of End Use | Sugar Plant |
| Brand | Yagnm |
| Material | MS, SS, etc |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Single Phase |
| Machine Capacity | 100-150 kg/hr |
Minimum order quantity: 1 Piece
Yagnm Industries Pvt Limited Is one Of The Leading Manufacturer and Supplier Of Pin Mill Pulveriser
₹ 144000 / piece Get Latest Price
| Design | Standard |
| MODEL | MM -05, MM-10, MM-20, MM-30, MM-100, MM- 60, MM- 40, MM-75 |
| ROTOR DIA | 250mm to 1050mm |
| Speed | 1800 to 6000 RPM |
| Motor Power | 05 to 100 HP |
| Motor Speed | 1440 to 2880 RPM |
| Length | 1000mm to 3000mm |
| Width | 900mm to 2500mm |
| Height | 2200mm to 8000mm |
| Capacity KG/HR | 20 to 6013 |
Minimum order quantity: 1 piece
Yagnm Industries Pvt Limited Is one Of The Leading Manufacturer and Supplier Of Masala Mill
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS, SS, etc |
| Usage/Application | Pharmaceutical Industry |
| Brand | Yagnm |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Machine Capacity | 100-150 kg/hr |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
Yagnm Industries Pvt Limited Is one Of The Leading Manufacturer and Supplier Of Pharmaceutical Pulverizer
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Yagnm |
| Motor Power | 10 HP |
| Usage/Application | Limestone Grinding |
| Material | MS,SS,etc |
| Automation Grade | Automatic |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25KG TO 1000 KG |
| Model Name/Number | GMP-HP |
| Application | Grinding |
| Country of Origin | Made in India |
| For More Info | Kindly Connect |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 260000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | GMP |
| Brand | YAGNM |
| Usage/Application | Pharma powder making |
| Capacity | 50 kg to 1000 kg per Hr |
| For More Info | Kindly Connect |
Minimum order quantity: 1 Piece
Yagnm Industries Pvt Limited Is one of the leading manufacturer & exporter of Stainless Steel Pharma Pulverizer. machines are used in pharmaceutical and food industry.
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
Provided by, "Yagnm Industries Private Limited" - Engaged in manufacturing a high-quality range of Industrial Blenders and Grinding Machines. Offered products range consists of Grinding Machine, Industrial Mill, and Industrial Blenders. More to this, our products are well-known for their continuous performance, damage resistance, lightweight, extended service life, and affordable prices.
Get Latest Price
| Motor Power | More Than 10 HP |
| Operation Mode | Automatic |
| Voltage | 440 v |
| Certification | ISO |
Mr. Suyash Kalaskar (Managing Director)
Yagnm Industries Private Limited
Plot No B-40, Yagnam Pulverizer Pvt Ltd, TTC Midc -Digha
Airoli, Navi Mumbai - 400708, Thane, Maharashtra, India