Our product range includes a wide range of chilli grinding machine, haldi grinding machine, air classifier mill, pin mill grinding machine, hammer pulverizer mill and turmeric processing plant.
₹ 2500000 / Piece Get Latest Price
| Type of Machine | Hammer Mill |
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Capacity | 100 kg to 1000 kg |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Motor Power | 50 |
| Usage/Application | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Type of Machine | Impact Pulverizer |
| Capacity | 200-500 kg/hr |
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Motor Power | 50 HP |
| Certifictaion | ISO |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 990000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 kg/hr |
| Material | SS304/316 |
| Type Of Machine | ACM |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | ACM-10 |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | YAGNM |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550000 / Unit Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Product Type | Powder Grinding Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 440V |
| Power | 5-50 HP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Unit
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Mild Steel |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| For More Info | Kindly Connect |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1800000 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Capacity | 50 KG TO 2000 KG PER HR |
| Type of Machine | Impact Pulverizer |
| Motor Power | 10 HP TO 200 HP |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Type of Machine | Impact Pulverizer |
| Motor Power | 3 HP |
| Operation Mode | Manual |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 150-200 Kg/hr |
| Motor Power | 20 HP |
| Usage/Application | Chilli Grinding |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Brand | Yagnm |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS, SS, etc |
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Yagnm |
| Usage/Application | Spices Grinding |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Voltage | 220-240 V |
| Motor Power | 5 HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Capacity | 25-30 Kg/hr |
| Material | MS |
Yagnm Industries Pvt Limited Is one Of The Leading Manufacturer and Supplier Of Commercial Spices Grinding Machine
₹ 864000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50-100 Kg/hr |
| Brand | Yagnm |
| Motor Power | 5 HP |
| Usage/Application | Chilli Grinding |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS, SS |
Yagnm Industries Pvt Limited Is one Of The Leading Manufacturer and Supplier Of Chilli Grinding Machine
₹ 115000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 2 HP |
| Capacity | 25-50 Kg/hr |
| Brand | Yagnm |
| Usage/Application | Chilli Grinding |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Type of Grinding Machine | Spices |
| Model Name/Number | Grinding Machines |
| Grinding Material | Metal |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Mr. Suyash Kalaskar (Managing Director)
Yagnm Industries Private Limited
Plot No B-40, Yagnam Pulverizer Pvt Ltd, TTC Midc -Digha
Airoli, Navi Mumbai - 400708, Thane, Maharashtra, India